07 kwietnia 2013

Chusta na głowie - doskonała ochrona przed słońcem
W ostatnim poście pisałam Wam o letniej stylizacji, którą przedstawiłam na zdjęciach zrobionych w Dubrovniku, w Chorwacji. Zdjęcia zamieszczone w tym poście są również z Chorwacji, ale z miejscowości Baśka Voda, w której razem z przyjaciółmi spędziłam cudowne dwa tygodnie wakacji. Zdjęcia przedstawiają mnie w stroju kąpielowym i w chuście o której chciałabym Wam krótko napisać.

Motyw pantery na ubraniach był bardzo modny w ubiegłym roku. Ale to nie zmienia faktu, że po tę chustę w panterkę chętnie sięgnę i w tym roku :) Dlaczego? 
Chustka (ważne by była wykonana z miękkiego, cienkiego materiału) chroni naszą głowę i włosy przed słońcem i może stanowić fajne wykończenie wakacyjnej stylizacji. Jest świetną alternatywą dla kapeluszy z szerokim rondem, czy czapek z daszkiem. Prawdę mówiąc, nie jestem zwolenniczką tych ostatnich.

Jak wiązać chustę? 
Najczęściej spotykanym wiązaniem jest turban, który zakrywa całą naszą głowę i włosy. 

Ja wolę, gdy część moich włosów jest jednak widoczna. Mam wrażenie, że sposób w jaki wiążę chustę jest prostszy i nie wymaga takiej sprawności jakiej potrzebujemy przy stworzeniu turbana ;) Jak wiążę chustę? Włosy upinam w koka. Następnie chustę zwijam wzdłuż długiej krawędzi, opieram na czole i zawiązuję pod kokiem (tuż nad karkiem) w supełek, tak by chusta mogła sobie swobodnie zwisać. Na koniec powiewający, luźny  materiał przekładam na prawą stronę i gotowe! Chusta jest już zawiązana :)


chusta - H&M
okulary - Ray Ban
strój kąpielowy - H&M

1 komentarz :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...