02 kwietnia 2014

Denim look dla mężczyzn

źródło: Internet

Znacznie trudniej jest pokazać ciekawy denim total look u mężczyzn niż u kobiet. Dlaczego tak sądzę? Bo w łatwy sposób mężczyzna może przebrać się za "kowboja". Osobiście nie mam nic przeciwko kowbojom i amerykańskim farmerom w nieco odświeżonej, adekwatnej do dzisiejszych czasów wersji :) Jednak żeby to osiągnąć musicie Panowie dobierać swoją dżinsową garderobę na prawdę ostrożnie. Poniżej przedstawiam Wam kilka wskazówek o tym jak się ubierać i czego unikać, by wyglądać atrakcyjnie w dżinsie.

Zacznę od wyjaśnienia tego, co właściwie oznacza odświeżona wersja kowboja, czy amerykańskiego farmera? Typowy kowboj, czy farmer to facet z kapeluszem ale i w dżinsowej koszuli lub w dżinsowych ogrodniczkach. Dzisiejszy mężczyzna powinien sięgnąć po kurtkę z dżinsu lub dżinsową koszulę, którą połączy ze spodniami, oczywiście z dżinsu i butami prawie kowbojkami. Podkreślam PRAWIE kowbojkami, bo mam tu na myśli buty z jasnej, zamszowej skóry przed kostkę imitujące typowe męskie kowbojki z cholewką.

źródło: Internet
Drugą możliwością jest połączenie rozpiętej koszuli (jednokolorowej lub w kratę) z białym lub czarnym t-shirtem. To jest jeden z najprostszych zestawów typu denim look, który może wydawać się Wam przeciętny... By jednak nie sprawiał takiego wrażenia polecam Wam zabawę z kolorami, czyli dobierzcie koszulę i buty w innych kolorach, jak na poniższym zdjęciu. Warto przy tym pamiętać, że kolory ubrań, które znajdują się najbliżej twarzy powinny być zgodne z Waszym typem kolorystycznym urody, o czym przeczytacie w zakładce w swoich kolorach.

Kolejnym typowym denim look'iem jest zestaw z kurtką dżinsową. Piszę typowym, bo połączenie dżinsowej kurtki i spodni nie jest niczym nadzwyczajnym, ale za to daje ogromne pole do popisu. Tutaj na prawdę możecie wykazać się dużą kreatywnością i w zależności od typu butów (trampki, adidasy, glany, etc.), typu spodni (proste, wąskie, szerokie, z podwiniętymi nogawkami lub nie) i dodatków lub ich braku, możecie ubrać się w różnych stylach od rockowego aż po marynarski ;) Ważne, aby to było adekwatne do Waszego wieku! Patrzcie na zdjęcia i odwzorowujcie najbliższy Wam styl!

Jeszcze innym sposobem na fajny denim total look w męskim wydaniu jest stworzenie zestawu z kamizelką. Pod kamizelkę wkładacie zwykły t-shirt z printem, t-shirt z krótkim rękawem lub jednolity t-shirt z długim rękawem. Dobrze prezentować się będzie rozpięta koszula pod kamizelką, jak na zdjęciu. Jak widzicie wszystko rozchodzi się o kreatywność i pewien rodzaj luzu ;)
Jak dla mnie bomba! A Wy co na to powiecie?Czego powinniście unikać decydując się na denim total look?
Zrezygnujcie z tworzenia wizerunku małego, grzecznego chłopca! Co chcę Wam przez to powiedzieć? Rozepnijcie ostatni guzik w koszuli, bo tak będzie bardziej sexy :) 

Zestawienia zaprezentowane na poniższych zdjęciach są poprawne...

...ale nudne i nijakie. Nikomu nie polecam!


...i polecam je przede wszystkim młodym mężczyznom!  


To zestawienie jest jak najbardziej poprawne, ale na tyle poprawne, że aż za poprawne ;) I jeszcze te mokasyny na nogach - nie polecam!

 
Podsumowując, mężczyźni powinni sięgać po klasyczny model dżinsów z prostymi nogawkami, buty wyrażające ich charakter i frywolnie włożoną koszulę. Pamiętajcie, że całość powinna tworzyć określony styl, nie łączcie wszystkiego ze wszystkim. Eklektyzm (tak bardzo teraz modny) nie jest tutaj wskazany. Najważniejsze dla Was w denim look'u (i chyba nie tylko w denim looku) jest ubrać się w taki sposób by podkreślić swoją męskość. Wówczas każda kobieta powie, że jesteście ubrani gustownie i ze smakiem. A więc do dzieła! Powodzenia :)

Na koniec dorzucam Wam jeszcze kilka wybranych zdjęć z Internetu, które przypadły mi do gustu i w fajny, prosty do odtworzenia sposób ukazują denim total look w męskim wydaniu.

źródło: Internet
 źródło: Internet
 źródło: Internet
 źródło: Internet
źródło: Internet

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...